Forbes. Gratë më të pushtetshme për vitin 2019
 
Shperndaje
ikub#: 1912120112
Edhe këtë vit, revista amerikane Forbes ka publikuar listën me gratë më të fuqishme të botës për vitin 2019.
FOTO GALERI
Për të nëntin vit radhazi, në krye të listës është kancelarja gjermane Angela Merkel, që këtë vit përmendet për kundërvëniet ndaj presidentit amerikan dhe pritjen e mbi 1 milion refugjatëve që nga fillimi i krizës siriane në 2015-ën
Pas saj renditet Christine Lagarde, e sapo zgjedhur në krye të Bankës Qendrore Europiane. Nancy Pelosi, spikere e Senatit amerikan, renditet në vendin e tretë.
 
Shfleto artikuj te tjere per: ANGELA MERKEL FORBES GRATE LISTA

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved