Itali. Brenda 24 orëve 627 të vdekur me koronavirus
 
Shperndaje
ikub#: 2003200135
Itali. Brenda 24 orëve 627 të vdekur me koronavirus Vijon të rritet me ritme të larta bilanci i viktimave dhe i të prekurve me koronavirus në Itali.
Në konferencën për shtyp pak minuta më parë, kreu i Mbrojtjes Civile, Angelo Borrelli njoftoi se numri i viktimave në 24 orët e fundit është rritur me 627 duke shkuar në 4.032. 4. 670 është numri i të prekurve të rinj cuar numrin në total 37.860.
689 janë të shëruari, numri i përgjithshëm i të cilëve shkon në 5.129.
Gjithashtu janë edhe 4.670 të prekur të rinj duke cuar numrin në total 37.860. Vetëm në Lombardi, e cila është provinca me e prekur nga COVID -19 kanë ndërruar jetë brenda 24 oreve 381 persona.
 

 
Shfleto artikuj te tjere per: ANGELO BORRELLI ITALI KORONAVIRUS

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved