Itali. Bie ritmi i vdekjeve për koronavirus
 
Shperndaje
ikub#: 2003230109
Itali. Bie ritmi i vdekjeve për koronavirus Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 6.077, që do të thotë janë 601 viktima në 24 orët e fundit.
Kjo është  dita e dytë në trend zbritës. Dje pati 651 viktima, ndërsa një ditë më parë, 793 persona humbën jetën.
Rastet janë shtuar me 3.780 duke e çuar në 50.418 numrin total të rasteve aktive. Numri i të shëruarave ka shkuar në 7.432, ku 408 janë në 24 orët e fundit dhe 3.204 janë në gjendje kritike.
 
Shfleto artikuj te tjere per: ITALI KORONAVIRUS RITMI VDEKJE

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved