Moda kundër Coronavirus: të gjithë të përkushtuar për të siguruar maska për spitalet
 
Shperndaje
ikub#: 2003240055
 Moda kundër Coronavirus: të gjithë të përkushtuar për të siguruar maska për spitalet Nga markat luksoze deri tek gjigandët e modës së shpejtë, gara për prodhimin e maskave për spitalet...
Lufta kundër Coronavirus javët e fundit po luhet në spitale por jo vetëm. Bota e modës, e cila ishte mobilizuar tashmë në javët e para të fenomenit, po jep gjithashtu kontributin e saj në këto orë për të gjetur dhe furnizuar me maska dhe pajisje mbrojtëse personale për mjekë, infermierë, operatorë dhe profesionistë të shëndetit.
 
 
LVMH, e cila tashmë kishte konvertuar ndarjen e saj të kozmetikës dhe parfumeve për prodhimin e xhelave dezinfektues javën e kaluar, njoftoi se nga kjo javë do të sjellë rreth 10 milion maska dhe 30 të tjerë për 3 javët e ardhshme.
Grupi Kering ka urdhëruar që në Francë markat Saint Laurent dhe Balenciaga të ndërmarrin veprime, posa të kenë marrë garancinë, në prodhimin e maskave anti-Covid 19 (përveç dërgimit të 3 milion nga Kina).
Në Itali, Gucci, një markë që i përket Kering, e cila kishte dhuruar 2 milion euro në fillim të urgjencës, do të sigurojë 1.1. miliona maska dhe 55 mijë fustane për mjekët dhe operatorët e spitaleve të Rajonit Toscana. Por nuk ishte vetëm bota e luksit që lëvizi në këtë drejtim, moda e shpejtë gjithashtu iu përgjigj shpejt thirrjes.
Grupi Inditex (i cili përfshin Zara, Bershka, Pull & Bear dhe të tjerët) ka vënë në dispozicion zinxhirët e tij të prodhimit dhe sistemet logjistike për spitalet dhe po bën palltot e laboratorëve dhe veshjet e përgjithshme për stafin e spitalit.
Në këto orë gjigandi suedez H&M ka njoftuar se, për të ndihmuar në kundërvënien e përhapjes së pandemisë COVID-19, po riorganizon me shpejtësi zinxhirin e saj të furnizimit për të prodhuar pajisje mbrojtëse personale që do t'u sigurohen mjekëve, infermierëve dhe profesionistëve të kujdesit shëndetësor.
Për të furnizuar materialet sa më shpejt të jetë e mundur, grupi do të përdorë të gjithë zinxhirin e furnizimit, përfshirë fazat e blerjes dhe logjistikës, tha CEO Helena Helmersson.
Më në fund, Mango gjithashtu do të kujdeset, përmes rrjetit të tij logjistik, për shpërndarjen e dy milion maskave midis spitaleve të ndryshme spanjolle, shumë prej të cilave, për momentin, janë në një situatë të mungesës së materialit mjekësor të domosdoshëm.
 
loading...
Shfleto artikuj te tjere per: CORONAVIRUS MASKA MODA SPITALE

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved