Apple mund të rihapë dyqanet në prill
 
Shperndaje
ikub#: 2003250099
Apple mund të rihapë dyqanet në prill Apple mund të rihapë disa dyqane të saj në gjysmën e parë të muajit prill, pasi vendimit për mbylljen e 458 njësive, që do të thotë të gjitha Apple Store në botë, përveç atyre në Kinë, Hong Kong, Tajvan dhe Makao në mesin e Marsit.
Sa më sipër njoftohet nga Bloomberg, që citon  Zëvendës Presidentin dhe shefe e burimeve njerëzore, Deirdre O'Brien.
"Për të gjitha dyqanet tona jashtë Kinës, ne do t'i rihapim dyqanet në një mënyrë të shkallëzuar", thuhet në raport. "Aktualisht parashikojmë që disa dyqane mund të hapen në gjysmën e parë të prillit, në varësi të kushteve të komunitetit të tyre", deklaron Deirdre O'Brien.
 
loading...
Shfleto artikuj te tjere per: APPLE DYQANE KINE KORONAVIRUS PRILL

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved