Koronavirus. Numri i thirrjeve në grup është rritur 1.000%
 
Shperndaje
ikub#: 2003250087
Koronavirus. Numri i thirrjeve në grup është rritur 1.000% Që kur koronavirusi filloi të përhapet, thirrjet në grup për Messenger dhe WhatsApp janë rritur me mbi 1.000%.
Sa më sipër është bërë me dije nga nën presidentët e Facebook, Alex Schultz dhe Jay Parikh.
Në nivel global, "rritja e përdorimit të platformave" shkaktuar nga Covid-19 është e paparë. Po përjetojmë rekorde të reja të përdorimit pothuajse çdo ditë," shkruajnë Schultz dhe Parikh. 
Ruajtja e stabilitetit gjatë pikut është më e vështirë se zakonisht tani që shumica e punonjësve punojnë nga shtëpia. Megjithatë, Schultz dhe Parikh sigurojnë, 
"Jemi duke punuar për t'i mbajtur aplikacionet funksionale dhe efikase dhe duke shtuar kapacitetet sipas situatës".
 Shfleto artikuj te tjere per: GRUP KORONAVIRUS NUMRI THIRRJE WHATSAPP

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved