Buletini i datës 08 Maj 2020
 
Shperndaje
ikub#: 2005080030
Buletini i datës 08 Maj 2020 Ka shkuar ne 850 numri i te prekurve me koronavirus në vendin tone, me 8 raste pozitive. Mësohet se 3 raste janë në Tiranë, 2 raste në Krujë, dhe nga 1 rast në Shkodër, Fier dhe Kamzë.
Sipas Dr. Eugena Tomini nga Instituti i Shëndetit Publik
Në 24 orët të fundit janë testuar 238 qytetarë të dyshuar si të prekur me Covid-19, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 8 qytetarë, të shpërndarë, në Tiranë 3 raste, Krujë 2 raste, Shkodër 1 rast, Fier 1 rast dhe Kamëz 1 rast.
Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive është si vijon:
Tiranë 93
Krujë 62
Shkodër 17
Kamëz 9
Kurbin 4
Fier 4
Elbasan 3
Mirditë 2
Bera 2
Durrës 1
Korçë 1
 
loading...
Shfleto artikuj te tjere per: BULETINI KORONAVIRUSI

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved