Maskat. Rregulla bazë për përdorimin e tyre
 
Shperndaje
ikub#: 2005100005
Maska janë të detyrueshme në hapësira të mbyllura, madje në disa vende, edhe në ambiente të jashtme, por që mbajtja e tyre të jetë efektive, ka nevojë për disa rregulla që duhet të ndiqen.
FOTO GALERI
Maska përfaqëson një masë plotësuese për kontrollimin e transmetimit të virusit dhe nuk mund të zëvendësojë në asnjë mënyrë me distancën fizike, higjienën e duarve,  mos prekjen e fytyrës, hundës, syve dhe gojës.
 
 
loading...
Shfleto artikuj te tjere per: KESHILLA MASKA PERDORIMI RREGULLA

Marre nga ANSA


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved