Buletini i datës 13 Maj 2020
 
Shperndaje
ikub#: 2005130028
Buletini i datës 13 Maj 2020 Buletini i datës 13 Maj 2020 Ka shkuar në 880 numri i të prekurve me koronavirus në vendin tone, me 4 qytetarë, dy në Berat dhe dy në Tiranë, mes tyre një grua shtatzënë.
Dr. Flutra Beqo nga Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale.
Në 24 orët të fundit janë testuar 246 qytetarë të dyshuar si të prekur me Covid-19. Vijon pozitiviteti i ulët nën 2%, në raport me testimet ditore.
Në 24 orët e fundit, kanë rezultuar pozitivë 4 qytetarë, përkatësisht 2 në Berat dhe 2 në Tiranë, mes të cilave një grua shtatzanë. Ndërsa të shëruar janë 6 qytetarë.
Në të gjithë vendin aktualisht janë 161 persona aktivë me COVID19, kryesisht ne Tiranë, Krujë, Shkodër.
Aktualisht në dy spitalet COVID janë të shtruar 21 pacientë dhe vetëm 1 prej tyre është në terapi intensive.
Nga fillimi i epidemisë, deri tani, në vendin tonë janë kryer 11,578 testime, nga të cilat, 11,048 janë testime molekulare dhe 530 janë testime serologjike.
Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive është si vijon:
Tiranë – 70
Krujë – 49
Shkodër – 16
Kamzë – 12
Fier – 5
Berat – 3
Elbasan – 2
Kurbin – 1
Mirditë – 1
Durrës- 1
Korçë – 1
loading...
Shfleto artikuj te tjere per: BULETINI KORONAVIRUSI

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved