Buletini i datës 20 Maj 2020
 
Shperndaje
ikub#: 2005200010
Buletini i datës 20 Maj 2020 Ka shkruar në 964 numri i personave të infektuar me koronavirus në vendin tonë, me 15 raste te reja te konfirmuara. Prej tyre, 13 raste janë ne Durrës, një ne Tirane dhe një ne Shkodër. Te gjitha rastet janë kontakte te personave te rezultuar me pare pozitive.
Flutura Beqo, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale
Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 186 qytetarë si të dyshuar të prekur me Covid19 dhe janë konfirmuar pozitivë 15 raste.
Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 13 raste në Durrës, 1 në Tiranë dhe 1 në Shkodër, kontakte të rasteve të mëparshme pozitive. Të shëruar janë 16 qytetarë.
Deri më sot janë konfirmuar pozitivë me COVID-19 në të gjithë vendin 964 qytetarë. Prej tyre, rreth 79% janë të shëruar.
Në vendin tonë aktualisht janë 175 persona aktivë me COVID19, kryesisht ne Tiranë, Durrës Krujë, Shkodër.
Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive është si vijon:
Tiranë 57
Durrës 44
Krujë 33
Shkodër 15
Kamzë 10
Berat 10
Fier 3
Elbasan 1
Mirditë 1
Korçë 1
 
loading...
Shfleto artikuj te tjere per: BULETINI KORONAVIRUSI

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved