Buletini i datës 22 Maj 2020
 
Shperndaje
ikub#: 2005220016
Buletini i datës 22 Maj 2020 Ka shkuar në 981 numri i personave të infektuar me koronavirus në vendin tonë, me 12 raste të reja e konkretisht 7 në Tiranë, 2 në Fier, 2 ne Krujë dhe 1 në Durrës.
 Dr. Eugena Tomini nga Instituti i Shëndetit Publik 
Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 174 qytetarë si të dyshuar të prekur me Covid19 dhe janë konfirmuar pozitivë 12 raste. Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 7 raste në Tiranë, 2 në Fier, 2 në Krujë dhe 1 në Durrës. Të shëruar janë 6 qytetarë.
Deri më sot janë konfirmuar pozitivë me COVID-19 në të gjithë vendin 981 qytetarë. Prej tyre, rreth 79% janë të shëruar. Në vendin tonë aktualisht janë 173 persona aktivë me COVID19, kryesisht ne Tiranë, Durrës Krujë, Shkodër.
Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive është si vijon:
Tiranë 58
Durrës 48
Krujë 31
Shkodër 10
Berat 10
Kamzë 9
Fier 4
Elbasan 1
Mirditë 1
Korçë 1
 

 

loading...
Shfleto artikuj te tjere per: BULETINI KORONAVIRUSI

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved