Parashikimi motit për sot 22 Maj 2020
 
Shperndaje
ikub#: 2005220005
Parashikimi motit për sot 22 Maj 2020 Ofruar nga ikub.al
Gjatë ditës së sotme mbi vendin tonë do të kemi një mot të qëndrueshëm gjatë orëve të paradites, që herë pas here do të alternohet me vranësira kalimtare.
Gjatë pasdites dhe në vijim vranësirat do të bëhen më të dukshme veçanërisht në zonat përgjatë kufirit Lindor.
Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Pukës dhe Ersekës me 06°C, ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Sarandës me 26°C.             
Era do të fryjë lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim deri mesatar.
 
 
loading...
Shfleto artikuj te tjere per: KOHA MOTI PARASHIKIMI VRANESIRA

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved