Parashikimi i motit për sot, 24 Maj 2020
 
Shperndaje
ikub#: 2005240001
Parashikimi i motit për sot, 24 Maj 2020 Ofruar nga ikub.al
Pjesa e parë e ditës moti mbi vendin tonë do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare. Në pjesën e dytë të ditës, në zonat malore veri-veri-lindore parashikohet shtim gradual i vranësirës dhe nuk përjashtohen reshje shiu të shkurtra.
Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Pukës me 07°C, ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Sarandës me 27°C.
Era do të fryjë lehtë në tokë dhe në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzimi deri mesatar.
 
Shfleto artikuj te tjere per: PARASHIKIMI I MOTIT

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved