Buletini i datës 01 Qershor 2020
 
Shperndaje
ikub#: 2006010033
Buletini i datës 01 Qershor 2020 Regjistrohen 6 raste të reja me koronavirus, shkon në 1143 numri i të infektuarve.

Sipas MSH, 4 prej rasteve të reja janë në Tiranë, ndërsa dy të tjerët janë në Durrës dhe Mat.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 5 qytetarë, duke e çuar në 877 numrin e të shëruarve. Aktualisht janë 233 persona aktivë me COVID19, kryesisht ne Tiranë, Durrës dhe Krujë.

Humbje jete 33 (Qarku Tiranë 20, Durrës 6, Fier 3, Vlorë 1, Shkodër 2, Kukës 1)

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive është si vijon:

Tiranë 147

Durrës 28

Krujë 17

Shkodër 10

Kamzë 10

Mat 9

Lushnje 6

Berat 2

Fier 2

Korçë 1

Librazhd 1
Shfleto artikuj te tjere per: BULETINI KORONAVIRUSI

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved