Itali. Buletini i datës 19 Qershor 2020
 
Shperndaje
ikub#: 2006190149
Itali. Buletini i datës 19 Qershor 2020 Në 24 orët e fundit janë regjistruar 251 raste të reja dhe 47 viktima të koronavirusit në Itali.
Këto janë të dhënat e buletinit të ri të Mbrojtjes Civile në ditën kur monitorimi i ri ISS mbi shkallën e infeksionit RT tregohet në rënie në Lombardi dhe në rritje, mbi 1, për Lazio-n.
Numri i përgjithshëm i njerëzve që kanë kontraktuar virusin që nga fillimi i shpërthimit ka shkuar në 238.011.
Sot janë 161 persona në kujdesin intensiv, 7 më pak se dje. 2.632 persona janë akoma të shtruar në spital me simptoma, 235 më pak se dje. 18.750 persona në izolim në shtëpi (-1.316 krahasuar me dje).
Në njëzet e katër orët e fundit 47 njerëz kanë vdekur (dje ishin 66 viktima), duke arritur në total 34.561 vdekje.
Shërimi arriti në 181.907, me një rritje prej 1.363 individësh në 24 orë (1.089 njerëz u shpallën të shëruar dje).
Rënia e të sëmurëve (d.m.th. njerëz aktualisht pozitivë) është me 1558 pacientë (dje ishin 824) ndërsa infeksionet e reja të zbuluara në 24 orët e fundit ishin 251 (dje 331).
Sa i përket numrit të testeve, sot u kryen 57.541 testime (dje 58.154). Raporti midis testeve të bëra dhe rasteve të identifikuara është 1 pacient për çdo 229.2, ose 0.4%. 
Gjatë ditëve të kaluara, kjo shifër ka qenë mesatarisht 0.6%.Shfleto artikuj te tjere per: ANGELO BORELLI BULETINI ITALI KORONAVIRUSI

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved