21 Qershori, dita më e keqe e pandemisë Covid-19
 
Shperndaje
ikub#: 2006220056
21 Qershori, dita më e keqe e pandemisë Covid-19 Shifrat e Organizatës Botërore të Shëndetit zbulojnë se në këtë ditë janë zbuluar 183.000 raste të reja të koronavirusit, shifra më e lartë që nga që nga fillimi i krizës
Dje bota kaloi ditën më të keqe të koronavirusit që nga shpërthimi i pandemisë. Statistikat zyrtare kanë treguar se sëmundja vazhdon të përshpejtojë ritmin dhe shkaktojë kaos në nivel global.
Këtë të dielë, shifrat e Organizatës Botërore të Shëndetit (WHO) zbuluan 183.020 infeksione Covid-19, duke tejkaluar nivelin prej 181.000 raste të reja të regjistruara të enjten e kaluar, 18 Qershor.
Gati një e treta u zbuluan në Brazil (54.771) e ndjekur nga SHBA (36.617) dhe India (15.413), duke e çuar numrin e përgjithshëm të infeksioneve në 8.7 milion. Ndërkohë që janë regjistruar më shumë se 460.000 vdekje.
 
Shfleto artikuj te tjere per: KORONAVIRUSI PANDEMIA SHIFRAT

Marre nga  bebaime

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved