Itali. Buletini i datës 26 Qershor 2020
 
Shperndaje
ikub#: 2006260142
Itali. Buletini i datës 26 Qershor 2020 Në 24 orët e fundit janë regjistruar 259 raste të reja dhe 30 të vdekur. Lombardia ka 156 raste të reja.
Numri i përgjithshëm i pozitivëve në Itali është 17.638, ndërsa numri i personave që kanë humbur deri tani betejën e koronavirusin është 34.708.
Numri i të shëruarve ka shkuar në 187.615 (me një rritje prej 890 në 24 orët e fundit), numri i pacientëve në spital me simptoma 1.386 (-129 më pak se dje), ai e pacientëve në repartin e terapisë intensive është 105 (+2 më shumë se dje).
Ndërkohë që numri i personave në izolim në shtëpi është 16.177 (-508 më pak se dje).
Rajonet me 0 raste janë sot Basilicata, Valle d'Aosta, Sardegna, krahina autonome e Bolzano-s dhe Sicilia-s.
 
Shfleto artikuj te tjere per: ANGELO BORELLI BULETINI ITALIA KORONAVIRUSI

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved