Parashikimi i motit për sot, 26 Qershor 2020
 
Shperndaje
ikub#: 2006260062
Parashikimi i motit për sot, 26 Qershor 2020 Ofruar nga kub.al
Sipas parashikimeve të meteorologëve, gjatë ditës së sotme moti mbi vendin tonë do të karakterizohet nga kthjellime, më të shprehura gjatë paradites dhe vranësira kalimtare, të pranishme më shumë gjatë orëve të pasdites, kryesisht në zonat lindore dhe jugore, ku nuk përjashtohen edhe reshje të dobëta.
Temperaturat e ajrit do të rriten, duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Ersekës me 15°C. Ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Lezhës me 35°C.
Era do të fryjë lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar dallgëzim të lehtë.
 
Shfleto artikuj te tjere per: PARASHIKIMI I MOTIT

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved