Itali. Buletini i datës 27 Qershor 2020
 
Shperndaje
ikub#: 2006270035
Itali. Buletini i datës 27 Qershor 2020 Bie edhe më numri i të infektuarve. Sot ishin vetëm 175 infeksione të reja. Për herë të parë numri i personave në kujdes intensiv bie nën 100. Në kohën e pikut kishte më shumë se 4.000.
Sot janë regjistruar 175 pacientë të rinj (dje ishin 259), ndërsa numri i vdekjeve është më i ulëti pasi në 24 orët e fundit ka 8 viktima. Numri i vdekjeve rritet kështu në 34.716. 2 viktima në Lombardi, 1 në Lazio, 3 në Piemonte, 1 në Umbria dhe 1 në Liguria. Në të gjitha Rajonet e tjera janë regjistruar zero vdekje.
Të dhënat nga reparti i kujdesit intensiv ishin gjithashtu shumë pozitive: për herë të parë, pacientët ishin nën 100 (në kohën e pikut kishte më shumë se 4.000). Pothuajse gjysma (43) janë në Lombardi; Pasuar nga Lazio (13), Piemonte (12) dhe Emilia Romagna (11). Numri i përgjithshëm i çështjeve në shitje në 240.136.
Midis rajoneve, gjithnjë në krye është Lombardia, me 77 raste të reja që përfaqësojnë 44% të totalit, Nga pacientët e rinj, 4 janë regjistruar në Milano, nga të cilët vetëm një në qytet. Që nga fillimi i epidemisë numri i përgjithshëm i personave të infektuar është 93.664. 
Shfleto artikuj te tjere per: ANGELO BORELLI BULETINI ITALI KORONAVIRUSI

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved