Parashikimi i motit për sot dhe në fundjavë
 
Shperndaje
ikub#: 2006270002
Parashikimi i motit për sot dhe në fundjavë Ofruar nga ikub.al
Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët që herë pas here do të alternohet me reshje lokale të izoluara, kryesisht në zonat malore. 
Edhe nesër pritet që moti të jetë i kthjellët dhe me temperatura të larta.
Sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, dhe do të luhaten: 
Në zonat malore, nga 15ºC në 28ºC
Në zonat e ulëta nga 21ºC në 34ºC
Në zonat bregdetare nga 23°C në 35ºC.
Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor, valëzimi do të jetë i lehtë.
Edhe në Kosovë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot kryesisht të kthjellët. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë: 
Në zonat malore nga 13ºC deri në 27ºC
Në zonat e ulëta nga 18ºC në 30ºC.
 
Shfleto artikuj te tjere per: PARASHIKIMI I MOTIT

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved