Itali. Buletini për sot 29 Qershor 2020
 
Shperndaje
ikub#: 2006290090
Itali. Buletini për sot 29 Qershor 2020 Në 24 orët e fundit janë regjistruar 126 raste të reja me koronavirus. Dje ishin 174.
Nga këto 78 janë në Lombardi, e barabartë me 61.9%. Kështu, numri i përgjithshëm i infeksioneve rritet në 240.436.
Nga ana tjetër, numri i viktimave shënon një ulje të re në 6, pas 22 të regjistruara dje, dhe vetëm njëra prej tyre në Lombardi.
Në total, numri i vdekjeve shkon në 34.744, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 27.218 teste.
96 pacientë ndodhen në terapi intensive (2 më pak se dje).Shfleto artikuj te tjere per: ANGELO BORELLI BULETINI ITALI KORONAVIRUSI

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved