Parashikimi i motit për sot, 29 Qershor 2020
 
Shperndaje
ikub#: 2006290002
Parashikimi i motit për sot, 29 Qershor 2020 Gjatës ditës së sotme moti mbi vendin do të karakterizohet nga qëndrueshmëria në pjesën më të madhe të territorit.
Në orët e pasdites parashikohet që vranësira të lehta të shfaqen në zonat malore duke sjellë reshje afatshkurtra në zona juglindore dhe verilindore. 
Temperaturat e ajrit do të pësojnë një rritje të lehtë në të dyja ekstremitetet, duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Ersekës dhe Pukës me 16°C, ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Lezhës me 37°C.
Era do të fryjë lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim të lehtë.
 
Shfleto artikuj te tjere per: PARASHIKIMI I MOTIT

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved