Parashikimi i motit për sot, 30 Qershor 2020
 
Shperndaje
ikub#: 2006300002
Parashikimi i motit për sot, 30 Qershor 2020 Ofruar nga ikub.al
Edhe gjatë ditës së sotme mbi vendin tonë do të vijojnë të ndikojnë masat e ngrohta ajrore që vijnë nga kontinentin afrikan, çka do të bëjnë që moti përgjithësisht të jetë i qëndrueshëm dhe i kthjellët, ndërkohë që nuk përjashtohen zhvillime lokale reshë në orët e pasdites, veçanërisht në zonat malore veriore.
Temperaturat e ajrit do të rriten në të dyja ekstremitetet, duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Ersekës me 17°C, ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Lezhës me 38°C.
Era do fryjë lehtë me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar dallgëzim të lehtë.
 
 Shfleto artikuj te tjere per: PARASHIKIMI I MOTIT

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved