Itali. Buletini i datës 06 Korrik 2020
 
Shperndaje
ikub#: 2007060112
Itali. Buletini i datës 06 Korrik 2020 208 raste të reja, 8 vdekje dhe 133 shërime në 24 orët e fundit
Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 208 raste të reja me koronavirus, duke e çuar në këtë mënyrë në 241.819 numrin e personave të prekur nga virusi që nga fillimi i pandemisë. 
Janë regjistruar gjithashtu edhe 8 të vdekur, që e çojnë numrin e ë përgjithshëm të jetëve të humbura në 34.869. 
133 persona u shëruan. 
Në Lombardi 111 njerëz u testuan pozitiv për Covid-19, ndërsa janë regjistruar zero raste në dhjetë rajone.
 
Shfleto artikuj te tjere per: ANGELO BORELLI BULETINI ITALIA KORONAVIRUSI

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved