Koronavirusi në vend. Buletini i datës 06 Korrik 2020
 
Shperndaje
ikub#: 2007060021
Koronavirusi në vend. Buletini i datës 06 Korrik 2020 Në 24 orët e fundit janë regjistruar 71 raste të reja dhe 3 viktima.
Dr. Eugena Tomini. Instituti i Shëndetit Publik:
Në 24 orët e fundit 3 qytetarë nuk e kanë fituar dot betejën me virusin e rrezikshëm.
Vijon të ketë shtrime në spitalin infektiv ku aktualisht janë 78 pacientë në spital, prej të cilëve 9 në gjendje serioze në terapinë intensive, 2 prej tyre të intubuar në gjendje të rënde.
Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 459 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 71 raste pozitive.
Në 24 orët e fundit janë shëruar 45 qytetarë, duke e çuar në 1702 numrin e të shëruarve që nga fillimi i epidemisë.
Në vendin tonë aktualisht janë 1183 persona aktivë me COVID19, kryesisht në Tiranë, Shkodër, Krujë, Durrës.
COVID-19-Statistika 
Testime totale 29.260
Raste pozitive 2.964
Raste të shëruara 1.702
Raste Aktive 1.183
Humbje jete 79 
Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 453
Durrës 213
Shkodër 168
Vlorë 116
Lezhë 64
Fier 48
Korçë 31
Kukës 25
Elbasan 24
Berat 16
Gjirokastër 15
Dibër 10
 
Shfleto artikuj te tjere per: BULETINI KORONAVIRUSI

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved