Parashikimi i motit për sot, 07 Korrik 2020
 
Shperndaje
ikub#: 2007070003
Parashikimi i motit për sot, 07 Korrik 2020 Ofruar nga ikub.al
Kushtet atmosferike për sot do të mbeten përgjithësisht të qëndrueshme, mbi të gjithë territorin e vendit. Kthjellimet do të dominojnë kryesisht në pjesën perëndimore të vendit, ndërsa në zonat malore, nuk përjashtohen edhe zhvillime reshë dhe ndonjë shi kalimtar.
Temperaturat e ajrit do të mbeten të konstante në të dyja ekstremitetet, duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Ersekës me 17°C, dhe atë maksimale në qytetin e Lezhës me 38°C.
Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar dallgëzim të lehtë.
 
Shfleto artikuj te tjere per: MOTI PARASHIKIMI

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved