Apel i Anthony Fauci-t mbi virusin
 
Shperndaje
ikub#: 2007090024
Apel i Anthony Fauci-t mbi virusin Dr Fauci, kreu i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive, i bëri komentet gjatë një seance pyetje-përgjigjesh me Senatorin Doug Jones në Facebook.

“Është gabim nëse ngushëllojmë veten me shkallën më të ulët të vdekjeve,” tha Dr Fauci. “Ka kaq shumë gjëra të tjera tepër të rrezikshme dhe të këqija që mund të shkaktojë ky virus; nuk duhet të biem në vetëkënaqësi të rreme,” tha ai.

Sipas tij, Shtetet e Bashkuara janë “ende të zhytura thellë në valën e parë” të pandemisë.

Shfleto artikuj te tjere per: ANTHONY FAUCI APEL KORONAVIRUSI VIRUSI

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved