Itali. Buletini i datës 13 Korrik 2020
 
Shperndaje
ikub#: 2007130114
Itali. Buletini i datës 13 Korrik 2020 Bie numri i rasteve të reja, por rritet ai i vdekjeve.
13 janë viktimat e regjistruara sot me koronavirus, një rritje në krahasim me ditën e djeshme, kur numri i jetëve të humbura ishte 9. 
Ndërkohë që në 24 orët e fundit bie numri i rasteve të reja. Sot janë 169, ndërsa të Dielën ato ishin 234. 
Numri i viktimave që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 34.967, ndërsa numri i të infektuarve gjithsej që nga fillimi i pandemisë është . 243.230.
Të sëmurët aktivë janë 13.157. Të shëruar në 24 orët e fundit janë 178 (dje ishin 349) dhe të shëruar gjithsej që nga fillimi është 195.106.
Nga 169 raste me koronavirus të regjistruar në 24 orët e fundit në Itali, 94 janë regjistruar në Lombardi, ose  55.6% e numrit total. 
 
Shfleto artikuj te tjere per: ANGELO BORELLI BULETINI ITALI KORONAVIRUSI

Marre nga ikub.al

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved