Buletini i datës 14 Korrik 2020. Bie numri i rasteve të reja
 
Shperndaje
ikub#: 2007140023
Buletini i datës 14 Korrik 2020. Bie numri i rasteve të reja Shifrat janë bërë publike nga Ministria e Shëndetësisë pas testimeve të bëra dhe gjurmimit epidemiologjik të rasteve të dyshuara.
Dr. Rovena Daja. Instituti i Shëndetit Publik
Në 24 orët e fundit, nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen 2 qytetare: Një 64-vjeçare nga Shkodra dhe një paciente 63-vjeçare nga Elbasani.
Aktualisht janë të shtruar 90 pacientë në spital, 10 pacientë janë në terapi intensive dhe 5 prej tyre janë të intubuar në gjendje të rëndë. 
Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 451 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 96 raste pozitive.
Në 24 orët e fundit janë shëruar 48 qytetarë
COVID-19 – Statistika 
Testime totale 33.389
Raste pozitive 3.667
Raste të shëruara 2.062
Raste Aktive 1.508
Humbje jete 97 
Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 672
Durrës 219
Shkodër 190
Vlorë 97
Lezhë 77
Kukës 51
Korçë 46
Berat 40
Elbasan 39
Fier 36
Gjirokastër 22
Dibër 19
Shfleto artikuj te tjere per: BULETINI KORONAVIRUSI

Marre nga ikub.al

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved