Itali. Buletini i datës 11 Gusht 2020
 
Shperndaje
ikub#: 2008110104
Itali. Buletini i datës 11 Gusht 2020 Rriten përsëri rastet e reja të infeksionit.
Infeksionet koronavirus në Itali janë rritur përsëri në 24 orët e fundit. Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, sot janë 412 raste të reja të regjistruara brenda një dite, ndërsa dje ato ishin 259. Në total, numri i personave të prekur që nga fillimi i krizës është  251.237. 
Ka pasur një rritje të lehtë të numrit të viktimave. 6 të tjerë duke e çuar totalin në 35.215, ndërsa të hënën rritja ishte 4. 
Vetëm 2 rajone pa raste të reja, Valle d'Aosta dhe Molise, ndërsa rritjet më të mëdha janë regjistruar në Siçili (+89), Lombardia (+68) dhe Veneto (+65).
Shfleto artikuj te tjere per: ANGELO BORELLI BULETINI ITALI KORONAVIRUSI

Marre nga ikub.al

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved