Si të lani frutat dhe perimet në mënyrën e duhur në shtatzëni
 
Shperndaje
ikub#: 1706230079
Si të lani frutat dhe perimet në mënyrën e duhur në shtatzëni Siç mund ta dini se gjate shtatzënisë frutat dhe perimet duhet te lahen me shume kujdes ne mënyrë qe te mos rrezikoheni nga toxoplazmoza gjë qe shpesh komplikon vaktet tuaja light kur nuk jeni ne shtëpi.
Kështu sot po ju tregojmë disa këshilla për te lare frutat dhe perimet ne mënyrën e duhur gjate shtatzënisë.
 
Problemi i përket mbi te gjitha frutave te cilat nuk qërohen dhe perimeve qe konsumohen krudo arsye kjo kur jeni jashtë shtëpisë dhe hani ne restorant do te ishte mire te preferonit ushqime te gatuara. 
 
Për te pastruar frutat dhe perimet mjafton te përdorni sode buke dhe ujë duke i lënë frutat ne një ene për disa momente për te paktën 15 minuta dhe me pas ti shpëlani me ujë te rrjedhshëm.
Duke qene se ky veprim kërkon kohe është e këshilluar ta bëni menjëherë sapo blini ushqimet dhe me pas çdo gjë i keni gati për te konsumuar.
Shfleto artikuj te tjere per: FRUTA LARJA PERIME SHTATEZENIA

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved