Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Stikat, ushqimi perfekt për tu konsumuar në zyrë
 
Shperndaje
ikub#: 1802010089
Një ushqim i duhur për ne zyre? Ato qe mbajnë nen kontroll urine dhe te cilat nuk ndikojnë ne linja
Një ushqim i duhur për ne zyre? Ato qe mbajnë nen kontroll urine dhe te cilat nuk ndikojnë ne linja. Një dore me fruta te thata dhe ne mënyrë te veçante stikat mund te jene zgjedhja e duhur.
 
Tre studime te fundit te bere ne Shtetet e Bashkuara dhe ne France ka treguar se një zemër me baze stikash stimulon zotësinë intelektuale dhe shton nivelin e përqendrimit ne pune pa vene ne rrezik linjat.
 
Nëse konsumoni një zemër me baze stikash ne gjysme te ditës ka treguar sa janë shume efektive për tu përqendruar ne pune. Këtë gjë e kane konfirmuar edhe nutricionistet. Po linjat? Edhe për sa i përket linjave frutat e thata janë aleate te vërteta. Këtë e ka konfirmuar një studim i bere nga instituti Paul Bocuse ne Lion. Gjate një periudhe prej katër javësh një kampion prej disa femrash u ndanë ne dy grupe. Grupi i pare ju është dhënë te konsumojnë si një vakt zemre biskota proteinike ndërsa grupit te dyte ju është dhënë te konsumojnë stika te pjekura. Pas katër javësh është dal ne përfundimin se ndërsa pesha e femrave nuk kishte ndryshuar ne asnjërin nga te dyja grupet ndërsa grupi qe kishte konsumuar stika kishte një reduktim te masës se belit.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: KONSUMI STIKA USHQIME

Loading...

Humori
(Cili ju pëlqen më shumë?)


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved