Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
4 ushqimet që luftojnë rënien e flokëve
 
Shperndaje
ikub#: 1802040027
4 ushqimet që luftojnë rënien e flokëve Nëse po shikoni që flokët po bien me ritme të larta, mos u tmerroni! Ende ka shpresë për ju, me kushtin që të fusni disa ushqime të caktuara në dietën tuaj.
Spinaq - Spinaqi është i pasur me hekur dhe vitaminë C, që ndihmon në thithjen e hekurit, një përbërës i rëndësishëm për shëndetin e flokut.
Arrat dhe farat - Omega-3, Omega-6 dhe antioksidantët që përmbajnë arrat dhe farat bimore janë shumë të rëndësishme për flokun. Konsumi i rregullt i tyre çon në ulje të rënies së flokëve.
Mjaltë - Trajtimi i skalpit të kokës me mjaltë përmirëson pamjen e flokëve të dobësuar.
Salmon - Duhen ngrënë proteina për ta mbajtur të fortë flokun. Zgjidhja e duhur është salmoni, që ndihmon në përmirësimin e shëndetit të flokëve falë vitaminave dhe acideve yndyrore omega 3.
 
loading...
Marre nga Top Channel
Shfleto artikuj te tjere per: FLOKE RENIA USHQIME

Loading...

Humori
(Cili ju pëlqen më shumë?)


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved