Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
10 rreziqet shëndetësore të lidhura me migrenën
 
Shperndaje
ikub#: 1802050136
10 rreziqet shëndetësore të lidhura me migrenën Nëse vuani nga migrena, ka shumë mundësi të keni edhe këto probleme shëndetësore.
Nëse keni migrenë dhe dhimbje koke të shpeshta, ju keni një rrezikshmëri të lartë të vuani edhe nga probleme të tjera shëndetësore. Migrena është e lidhur me depresionin, astmën e deri tek sëmundjet kardiake.
 
Rreth 18% e grave dhe 6% e meshkujve që vuajnë nga migrena, kanë edhe simptoma të tjera si ndjeshmëri të lartë ndaj dritës, përzierje etj. Trajtimi i migrenës është e vështirë, pasi ajo që punon për një person nuk mund të punojë për një tjetër. Ja disa nga rreziqet shëndetësore që lidhen me migrenën.
 
1-Depresioni
2-Ankthi
3-Goditjet në tru
4-Epilepsia
5-Sëmudjet kardiake
6-Astma
7-Obeziteti
8-Dhimbjet kronike
9-Probleme me sistemin tretës
10-Paralizë e fytyrës
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: MIGRENA RREZIKU SEMUNDJET SHENDETI SIMPTOMAT

Loading...

Humori
(Cili ju pëlqen më shumë?)


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved