Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Këto janë metodat alternative për të ndryshuar ngjyrën e syve pa përdorur lente
 
Shperndaje
ikub#: 1802050124
Këto janë metodat alternative për të ndryshuar ngjyrën e syve pa përdorur lente Si te ndryshoni ngjyrën tuaj te syve? Ka disa njerëz te cilët kane "fatin" te kenë një ngjyre sysh qe ndryshon sipas kohës ndërsa te tjerë kane gjate te gjithë jetës se tyre te njëjtën ngjyre.
Si te ndryshoni ngjyrën tuaj te syve? Ka disa njerëz te cilët kane "fatin" te kenë një ngjyre sysh qe ndryshon sipas kohës ndërsa te tjerë kane gjate te gjithë jetës se tyre te njëjtën ngjyre. Lentet e syve me ngjyra mund te jene një mënyrë e mire për te ndryshuar ngjyrën e syve por a e dinit se ka dhe disa metoda alternative? Nder vite kane qene te shumta mënyrat ku njerëzit kane tentuar te ndryshojnë ngjyrën e syve disa kane shkuar deri ne verbëri. Por ne ditët e sotme ka disa gjera te cilat mund te ndryshojnë ngjyrën e syve.
 
1. Laser
Laseri për te ndryshuar ngjyrën e syve është një trajtim i mjekësisë estetike potencialisht i rrezikshëm sepse laseri eliminon pigmentin ngjyre kaf përmes rrezeve duke lënë një ngjyre blu. ndryshimet janë te pakthyeshme dhe trajtimi mund te shkaktoje glaukome.
 
2. Rritja
Duket absurde por shume fëmijë duke u rritur ndryshojnë dhe ngjyrën e syve. Kjo sepse ne lindje nuk kemi pigmentin qe i jep syve ngjyrën përfundimtare. Foshnjat qe lindin me sy blu apo gri me vone i kthehen ne gështenjë.
 
3. Ilaçet
Ka disa ilaçe qe për te kuruar disa sëmundje te syve midis efekteve kolaterale japin dhe ndryshim te ngjyrës se syve. Sigurisht qe nuk mund te përdorni ilaçe për qëllime estetike.
 
4. Lente intra okulare estetike
Është një metode me e sigurt por gjithsesi invazive duke qene se behet fjale për futjen e lenteve te vogla ne sy për te ndryshuar ngjyrën e syve.
 
5. Ngjyra e veshjeve dhe e trukut
Ngjyrat qe përdorim për veshjet apo make up-in mund te japin një perceptim ndryshe për sa i përket ngjyrës tone te syve.
 
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: LENTE NDRYSHIM NGJYRA SYTE

Loading...

Godina e Teatrit Kombëtar


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved