Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Çfarë i ndodh trupit kur nuk konsumoni më mishin e kuq?
 
Shperndaje
ikub#: 1802060138
Mbase për te gjithë fansat e mishit te kuq te cilët as nuk mund ta imagjinojnë dietën e tyre ushqime pa këtë përbërës do t'ju duket si diçka shume qesharake.
Mbase për te gjithë fansat e mishit te kuq te cilët as nuk mund ta imagjinojnë dietën e tyre ushqime pa këtë përbërës do t'ju duket si diçka shume qesharake. Por megjithatë janë gjithmonë e me te shumta studimet te cilat tregojnë dhe mbështesin se reduktimi apo dhe eliminimi i mishit te kuq nga dieta ushqimore mund te jete një vendim i mire për te ruajtur organizmin tuaj.
 
Nuk është aspak kusht te ktheheni ne vegjetarian apo vegan për te përqafuar këtë regjim ushqimor. Por duhet te dini se konsumi i tepërt i mishit te kuq dhe mbi te gjitha te atij te përpunuar shton rrezikun për te zhvilluar disa tumore. Kështu Reader's Digest ka stiluar një liste te gjerave qe mund te përfitojë trupi juaj nëse nuk konsumoni shpesh mishin e kuq dhe derivatet e tij.
 
- Një diete ushqimore pa mishin e kuq = me humbje peshe.
 
- Një diete ushqimore pa mishin e kuq = ju bën te ndjeni me pak fryrje.
 
- Një diete ushqimore pa mishin e kuq = ju bën te keni një lëkurë me te shkëlqyeshme.
 
- Një diete ushqimore pa mishin e kuq = ju ul rrezikon nga kanceri.
 
- Një diete ushqimore pa mishin e kuq = ju bën te keni një jete me te shëndetshme.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: KONSUMI MISHI TRUPI

Loading...

Humori
(Cili ju pëlqen më shumë?)


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved