Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Çaji më i mirë për të qetësuar dhimbjet e fytit
 
Shperndaje
ikub#: 1802090061
Çaji më i mirë për të qetësuar dhimbjet e fytit Një çaj me efekt të shpejtë qetësues dhe zbutës të fytit të lënduar.
Një filxhan çaji i nxehtë me mjaltë mund të ndihmojë në zbutjen e dhimbjes së fytit. Mirëpo nëse çajit i shtoni xhenxhefil dhe lëng limoni do ta ktheni në një super bombe luftuese ndaj mikrobeve në trup dhe fyt.
 
Vetitë anti-inflamatore të xhenxhefilit ndihmojnë në eliminimin e baktereve të këqija, duke rritur qarkullimin e gjakut. Ndërsa limoni rregullon pH e fytit dhe vret bakteret. 
 
Çfarë ju duhet:
  - 1 lugë gjelle xhenxhefil i bluar
  - ½ lugë gjelle mjaltë
  - Ujë i nxehtë
  - ½ limon
 
Shtoni në një filxhan xhenxhefil dhe mjaltë dhe më pas ujin e ngrohtë, në fund shtoni lëngun e limonit. 
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: CAJI DHIMBJA FYTI QETESIMI

Loading...

Humori
(Cili ju pëlqen më shumë?)


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved