Modele të bukura flokësh për tja bërë vajzës tuaj
 
Shperndaje
ikub#: 1802230054
Dëshironi qe vajzës tuaj ti bëni gjithmonë një model ndryshe flokësh?
FOTO GALERI
1/9
1
 
Dëshironi qe vajzës tuaj ti bëni gjithmonë një model ndryshe flokësh? Ka disa modele te thjeshta dhe te tjera me te sofistikuara te cilat mund ti realizoni ne flokët e fëmijës tuaj.
 
1. Gjysme bishti
Nëse dëshironi qe vajza ti mbaje flokët gjysme te lëshuara atëherë mund te realizoni modele te cilat kapen ne këtë mënyrë. Këto modele flokësh janë me te përshtatshme për ato vajza te cilat kane flokë gjysme te gjate por edhe te gjate. Nëse dëshironi te realizoni modele te thjeshta merrni dy tufa flokësh anës kokës dhe gërshetojini ato duke filluar nga pjesa e sipërme e kokës deri ne gjysme. Mund ta realizoni ne ane ose ne qendër te kokës.
 
Nëse preferoni me shume një model flokësh te kapur për vajzën tuaj atëherë mund te realizoni një model flokësh me dy bishta te vegjël. Për ta bere modelin me origjinal mund te luani me gërshetime te ndryshme përpara se te përfundoni modelin ne dy bishta. Modele te tilla janë shume te bukur dhe komod për fëmijën tuaj.
 
3. Flokët bisht kali
Nëse synoni për një model flokësh te thjeshte por dhe te bukur siç është bishti i kalit atëherë mund te realizoni mënyra te ndryshme me këtë model ne mënyrë qe te mos qëndroni tek tradicionalja. Kështu nëse dëshironi mund te bëni gërshetime zbavitëse midis flokëve dhe pastaj te përfundoni me një bisht kali. Për ta bere edhe me te bukur modelin preferoni fjongo, kapëse apo llastik me ngjyra.
Loading...


Shfleto artikuj te tjere per: FLOKE MODELE VAJZA

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved