Cilat janë përfitimet shëndetësore të kripës së detit
 
Shperndaje
ikub#: 1803020144
Cilat janë përfitimet shëndetësore të kripës së detit Nëse vuani nga dhimbjet, muskujt e lënduar ose lëkura e thatë atëherë ju vjen në ndihmë kripa e detit.
Kripa e detit është e pasur me magnez, i cili ka disa përfitime shëndetësore, si lehtësimi i tensionit dhe stresit, dhimbje të muskujve, dhimbje koke dhe kapsllëkut.
 
Kripa e detit kur shtohet në një bano të ngrohtë mund të merrni shumë përfitime shëndetësore. Banjat me kripë deti janë përdorur për vite si një ilaç natyral për të ndihmuar në lehtësimin e dhimbjeve të muskujve dhe për relaksimin dhe zvogëlimin e stresit.
 
Kripa e detit gjithashtu mund të qetësojë nervat, të zvogëlojë ankthin, depresionin, rrit energjinë, zvogëlon dhimbjen e kokës, trajton pagjumësinë dhe ju ndihmon të keni një gjumë më të thellë dhe cilësor.
 
Loading...
Shfleto artikuj te tjere per: KRIPA E DETIT PERFITIMET SHENDETI

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved