Qumështi i artë: përfitimet e tij në shëndet
 
Shperndaje
ikub#: 1803020051
Qumështi i artë: përfitimet e tij në shëndet Përveç të tjerave ajo forcon sistemin imunitar, ndihmon në tretje dhe largon dhimbjet e ciklit menstrual.
Qumështi i Artë është një pije e krijuar nga qumështi dhe shafrani i Indisë, një erz orientale e verdhë.
 
Shafrani përmban një përbërës aktiv, kurkumin, që është një antioksidant shumë i fuqishëm, anti-inflamator, detoksifikues duke forcuar sistemin imunitar.
 
Qumështi i Artë konsiderohet i dobishëm, sidomos gjatë muajve të ftohtë, për të lehtësuar probleme të frymëmarrjes dhe sëmundjet sesonale të tilla si dhimbje të fytit dhe sinusit, kollës dhe gripit.
 
Shafrani është shumë i mirë edhe në largimin e dhimbjeve të kyçeve, muskujve, shmangien e inflamacionit dhe dhimbjeve të shpinës.
 
Qumështi me shafran Indie është i mirë edhe në lehtësimin e dhimbjeve gjatë ciklit menstrual si dhe ndihmon në një tretje të mirë, pastron mëlçinë dhe ka një ndikim pozitiv në shëndetin e zorrëve.
 
Mësoni si të përgatisni këtë qumësht magjik për të përftuar të gjitha vetitë e tij në shëndet.
 
- 1 gota qumësht 
 
- 1 lugë çaji shafran i Indisë
 
- 1/2 lugë çaji kanelle
 
- një majë e piper i zi
 
- 1/4 lugë çaji xhenxhefil pluhur
 
- 1 lugë çaji mjaltë 
 
Përzierje të gjithë përbërësit dhe më pas ngrohni qumështin. Konsumoheni kete pije çdo ditë.
Loading...
Shfleto artikuj te tjere per: PERFITIMET QUMESHTI SHAFRAN INDIE SHENDETI

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved