Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Si të kuroni me mënyra natyrale kollën tek fëmijët
 
Shperndaje
ikub#: 1803040027
Si të kuroni me mënyra natyrale kollën tek fëmijët Nëse përdorni përbërësit e duhur sigurisht që mund të lehtësoni kollën. Ja disa këshilla.
Mjalti është shumë efikas
Dy lugë mjalti i tresni në një gotë me qumësht. Për rezultate të mira ajo duhet të pihet çdo darkë para se fëmijët të flenë për 5 ditë rresht.
Banja e ngrohtë
Këshillohet që gjatë ditës fëmijëve duhet t’i bëni dy herë në ditë banjë me ujë të ngrohtë për të lehtësuar simptomat e kollës.
Uji
Uji është aleati më i mirë i kollës tek fëmijët dhe jo vetëm. pasi nuk e lë fytin të thahet. Do të ishte mirë për fëmijët që të pinin sa më shumë ujë, rreth 8 gota në ditë. 
Çaji
Për lehtësimin e kollës nuk përjashtohen as çajrat, sidomos ai me xhinxher.
Supërat.
 

Loading...Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: CAJI FEMIJET KOLLA MJALTI SHENDETI


Godina e Teatrit Kombëtar


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved