Cajrat dobesues ja ke të zgjidhni
 
Shperndaje
ikub#: 1803060087
Cajrat dobesues ja ke të zgjidhni Cajrat dobësues mund te jene një ndihme e vlefshme ne dieta te menduara për te humbur peshe dhe për pastrimin e organizmit i cili duhet te behet gjithmonë ne mënyrë graduale.
Cajrat dobësues mund te jene një ndihme e vlefshme ne dieta te menduara për te humbur peshe dhe për pastrimin e organizmit i cili duhet te behet gjithmonë ne mënyrë graduale. Ne fakt ekzistojnë bime, erza dhe rrënjë te cilat djegin ne mënyrë natyrale yndyrat te cilat mund ti konsumoni ne formën e çajit. Karakteristikat me te rëndësishme qe duhet te kërkoni ne përbërësit e cajrave tuaj janë: principet aktive, detoksimi, drenimi dhe agjentet aktivues te metabolizmit. Me këtë qellim një nder elementet me te mire qe duhet te zgjidhni ne çajin tuaj është xenxifilli. Kështu ja cilët janë cajrat me te mire te cilët ju ndihmojnë për te humbur peshe.
 
1. Çaj me xenxifill dhe shafran Indie
E quajtur ndryshe si dhe çaji i mirëqenies kjo pije ka një baze prej rrënjës xenxifilli dhe shafran Indie dy përbërës shume te rëndësishëm, diuretik dhe riaktivizues se metabolizmit. Kombinimi i këtyre dy elementeve ju ndihmon për te djegur shume kalori dhe te keni një tretje me te mire.
 
2. Çaj me gjethe 
Çaji dobesues i cili do t'ju bej te digjni shume yndyra dhe t'ju ndihmoje për te eliminuar toksina dhe kilogram te tepërt përbehet nga algat dhe gjethet e qershisë. Provoni këtë çaj i cili ka një shije shume delikate.
 
3. Çaj me xenxifill dhe qitro te kuq
Një tjetër çaj shume i fuqishëm është dhe ai me xenxifill dhe qitro te kuq por dhe çaj jeshil. Një çaj ky i fuqishëm për tu dobësuar sepse përmban shume përbërës qe djegin yndyrën dhe një shije te lehte.
 
4. Çaj me erza
Është provuar se disa tipologji erëzash aromatike janë me te vërtet efikase ne eliminimin e lëngjeve te tepërta dhe ne dobësim. Borziloku, mente dhe shume erëza te tjera mund ti përgatitni ne çaj te cilat ju ndihmojnë për tu dobësuar por kane dhe një shije shume te mire.
 
5. Çaj me xenxifill dhe limon
Ky është një tjetër çaj i cili do t'ju ndihmoje jo vetëm te humbisni peshe por edhe te ndjeheni me mire. Këto dy përbërës bashke janë perfekt për formën fizike, për te eliminuar toksinat por edhe për mirëqenien e te gjithë organizmit.
Loading...
Shfleto artikuj te tjere per: CAJ DOBESIM ZGJEDHJA

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved