Si të kujdeseni për veten në mënyrën më të thjeshtë të mundshme
 
Shperndaje
ikub#: 1805230133
 Si të kujdeseni për veten në mënyrën më të thjeshtë të mundshme Stresi është i përditshëm duke vrarë shëndetin dhe mendimeve t kreative dhe inteligjente të njerëzve ngadalë. Kjo me kalimin e kohës çon dëmtim dhe lodhje të sistemit nervor, trupit, ulje të energjisë dhe humorit.
Ja disa gjëra që mund të bëni çdo ditë për tu kujdesur për veten tuaj pa u munduar shumë.
Bëni dy minuta streçing: Pjesa më e mirë e një stërvitje është streçing që largon çdo tension dhe lodhje të muskujve. Streçing është shumë i mirë edhe pas zgjimit në mëngjes apo përpara se të flini.
 
Telefonojini mikeshës tuaj më të mirë: Bisedat me të janë gjithmonë të këndshme dhe relaksuese dhe është e garantuar që në fund të telefonatës do të jeni duke buzëqeshur.
 
Merrni frymë thellë: Brenda 16 sekondave do të jeni më të relaksuar dhe të qetë.
Vendoseni në një maskë për fytyrën: Ndërsa rrini apo merreni me diçka kujdesuni edhe për lëkurën tuaj duke vendosur një maskë bukurie. Do të shihni se lëkura e butë dhe e pastër do të ndriçojë edhe humorin tuaj.
 
Mos bëni asgjë: Vetëm uluni në shtrat dhe rrini, ose merrni një sy gjumë.
loading...
Shfleto artikuj te tjere per: KUJDESI MENDJA STRESI

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved