Mëngjes perfekt
 
Shperndaje
ikub#: 1805290151
Mëngjes perfekt Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, dhe nisja e ditës me ushqim të përshtatshëm vë në funksion metabolizmin tonë.
Tërshëra. Një tas me qumësh bajamesh, dy tasa tërshërë, gjysëm luge çaji me fara liri, kanellë dhe çerek tasi me fruta pylli. Gatuani tërshërën me qumështin e bajames në zjarr dhe kur të jetë gati hidhni farat e lirit dhe kanellën. Para se ta servirni shtoni frutat.
Kosi është mjaft i rëndësishëm në mëngjes, pasi ka mjaft proteina dhe probiotikë. Mjafton ta shoqëroni me fruta, ose me fruta të thata.Shfleto artikuj te tjere per: MENGJESI USHQIMI VAKTI

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved