Ushqimet e pasura me proteina që ju duhen për një shëndet të mirë
 
Shperndaje
ikub#: 1806060084
Ushqimet e pasura me proteina që ju duhen për një shëndet të mirë Nëse jeni duke luftuar për të pasur një trup në formë dhe masë të lartë muskulore atëherë duhet të ulni karbohidratet dhe të konsumoni sa më shumë proteina. Kjo do ju dobësojë dhe do ju mbajë një trup shumë të tonifikuar.
Gjithashtu ushqimet me proteina janë ato që ju duhen pas një stërvitje të lodhshme për rindërtimin e muskujve. Një pjatë ideale do të ishte ajo që përmban shumë proteina, pak karbohidrate dhe zarzavate e perime si dhe pak acide yndyrore omega 3.
 
Ja ushqimet kryesore që duhet ti konsumoni të gjithë për një shëndet të mirë dhe trup elegant.
 
-fasulet e zeza
-fistikët
-peshku
-kosi
-ricotta
-vezët
-avokado
-bizelet
-qumështi i lopës
-mozzarella
-bajamet
-farat chia
-gjalpë kikiriku
-fara kungulli
-thjerrëzatShfleto artikuj te tjere per: PROTEINA SHENDETI STERVITJA USHQIMET

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved