7 zakone të ngrënies që duhet të zbatoni pasi mbushni të 40-at
 
Shperndaje
ikub#: 1806190138
Mosha 40 vjeçare është një moshë e bukur ku thuajse çdo njeri tashmë ka vënë jetën e tij përpara.
FOTO GALERI
40 vjeçarët kanë krijuar një familje, një karrierë dhe kanë një jetë të qëndrueshme. Mirëpo kjo moshë vjen me disa ndryshime në shëndet duke ngadalësuar metabolizmin dhe prodhimin e  qelizave. Kjo bën që zakonet e mira të jetesës dhe ushqimi i shëndetshëm të jetë një domosdoshmëri dhe jo një zgjedhje.
 
Ja disa nga zakonet e shëndetshme në ngrënie që duhet të adaptoni pasi mbushni 40 vjeç.
 
Shfletoni galerinë për tu njohur me të gjitha  këshillat.
 Shfleto artikuj te tjere per: 40 VJECARET KESHILLA SHENDETI

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved