Ushqimet detoks që duhet me patjetër ti keni në dietën tuaj
 
Shperndaje
ikub#: 1806200059
Toksinat dhe substancat e tepërta mund t'ju bëjnë të ndiheni të rënduar dhe të lodhur. Ja ushqimet që duhet të preferoni për të pastruar organizmin dhe për të humbur ndonjë kilogram në këtë sezon veror.
FOTO GALERI
Ushqimi i tepërt, jeta sedentare dhe stresi mund të kontribuojnë në akumulimin e toksinave të cilat mund të rendojnë organizmin tuaj dhe ta bëjnë atë të mos funksionojë rregullisht.
Prania e tepruar e toksinave dhe substancave të tjera të dëmshme, nga njëra anë e bën aktivitetin e zorrëve dhe drenazhimin e lëngjeve nga sistemi limfatik dhe veshkat më të vështirë, duke favorizuar kështu shfaqjen e fryrjes, pengon punën e mëlçisë dhe shtimin e peshës trupore.
 
Çfarë të konsumoni?
 
Ushqimet që favorizojnë pastrimin nga substancat e dëmshme në trupin tonë janë frutat deh perimet sidomos ato te freskëtat e të stinës. Uji, vitaminat (A, B, C, E, K), klorofili, substancat antioksiduese dhe mineralet e pasura lehtësojnë e proceset e pastrimit pa ngadalësuar dhe punën e tretjes.
 
 
Shfleto artikuj te tjere per: DETOX USHQIME

Marre nga Asnje

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved