Ushtrimet më të mira për një bark të sheshtë
 
Shperndaje
ikub#: 1901120023
Përgatituni të krijoni ato muskujt aq të dëshiruar në barkun tuaj.
FOTO GALERI
1/8
1-Qëndroni shtrirë dhe më pas mblidhini këmbët para dhe ngrini pjesën e sipërme të trupit njëkohësisht duke formuar një formë V-je. Më pas shkoni në pozicionin fillestar. Sigurohuni të shtrëngoni muskujt e barkut.

Të largosh yndyrën nga barku është e vështirë, por jo e pamundur. Ushtrimet për barkun janë të shumta por po ju tregojmë disa prej tyre.

Mundohuni të bëni s amë shumë përsëritje të mundeni deri sa të ndjeni se jeni duke lodhur  muskjut tuaj. Më pas pushoni për 1 minutë dhe nisni me ushtrimin tjetër.
 

Loading...


Shfleto artikuj te tjere per: BARKU MUSKUJT USHTRIMET

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved