Frutat që ndihmojnë më shumë për të ulur në peshë
 
Shperndaje
ikub#: 1905100055
Kur është fjala për të rënë në peshë, ajo që hamë është po aq e rëndësishme sa edhe agjërimi. Mund të hamë shëndetshëm pa rrezikuar të shëndoshemi dhe në këtë drejtim, frutat kanë një rol të veçantë.
FOTO GALERI
Përgjithësisht ato kanë pak kalori dhe shumë vlera ushqimore të përkthyera në Vitamina, minerale dhe plot substanca të tjera tepër të nevojshme dhe mes tyre, edhe nga ato që ndihmojnë metabolizmin dhe djegien e yndyrave.
Por cilat janë ato fruta që ndihmojnë më shumë në këtë drejtim?Shfleto artikuj te tjere per: FRUTA MOLLE PESHA TRUPI

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved