Ushqimet që duhet të konsumojnë femrat gjatë fazave të shtatzënisë
 
Shperndaje
ikub#: 1905110020
Shumica e njerëzve janë të vetëdijshëm për atë që duhet të përfshijë një dietë e shëndetshme.
FOTO GALERI
Por gjatë shtatzënisë, kërkesat e trupit ndryshojnë, duke nënkuptuar nevojën për proteina shtesë, vitamina dhe minerale. Në të vërtetë, gjatë tremujorit të dytë dhe të tretë, trupi mund të ketë nevojë për një shtesë prej 300-500 kalori çdo ditë për të përmbushur nevojat kalorike të nënës dhe fetusit. Nëna do të ketë nevojë për përafërsisht të njëjtën sasi kalorike ekstra çdo ditë pas lindjes, gjatë muajve të parë të dhënies së gjirit. Ja një listë e ushqimeve që nënat shtatzëna duhet të hanë gjatë shtatzënisë.
 Shfleto artikuj te tjere per: SHTATZENIA USHQIMET

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved